Jak se žilo na Podbrdsku

Provedeme Vás historií města, překrásnou brdskou  krajinou, neporušenou přírodou, která odpradávna poskytovala lidem, kteří se zde usadili, suroviny a obživu. Zpracování dřeva, slévárenství, hamry a cvočkařství patřily k tradičním podbrdským řemeslům. Část expozice prvního patra a rozsáhlá přízemní stodola dokumentují každodenní  život podbrdské domácnosti. Od  kolébky až do hrobu provázely každou domácnost typické výrobky, zvyky a tradice. V expozici nechybí ani galerie osobností, těch slavných, které se zde narodily, jako Václav Hudeček, Miloš Nedbal, profesor Emanuel Vlček… i těch, které zde část života působily. Váši pozornost upoutá i největší sbírka erbů vyřezaných z habrového dřeva  a unikátní  model chrámu svatého Víta /v poměru 1: 60/ vyrobený ze žitné slámy.  Expozice je vybavena dotykovým počítačem, ve kterém najdete podrobnější informace a fotografie. Filmová smyčka vás provede celým mikroregionem a staré fotografie promítané na stěnu vám  připomenou, jak vypadal Rožmitál na přelomu 19. a 20. století.

Jak se žilo na Podbrdsku