Fenomén Merkur

Od 15. 6. do 30. 9. 2017 bude v Galerii Podbrdského muzea otevřena interaktivní výstava pro celou rodinu Fenomén Merkur. Česká stavebnice Merkur provází celé generace již přes 90 let. Jejímu kouzlu propadlo i mnoho sběratelů. Slavnostního otevření, 15. 6. v 17.00, se zúčastní autor výstavy a majitel největší sbírky stavebnic Merkur na světě pan Jiří Mládek, který nás celou výstavou provede. Výstava seznámí návštěvníky s historií stavebnice Merkur a potěší množstvím dovedně sestavených, často i velmi rozměrných modelů. Výstava je určena všem věkovým kategoriím, součástí výstavy bude herna pro děti.

Bitva o Třemšínvloženo 20.06.2017
V rámci letošní Slavnosti královny Johanky se uskuteční od 15:00 velkolepá bitva v podání skupiny historického šermu Rosenthal a jejich kolegů.
Slavnost královny Johankyvloženo 29.05.2017
Na vědomost se dává, že 24.6. nás poctí svojí návštěvou královna Johanka, druhá žena Jiřího z Poděbrad. Na její počest se sjedou kejklíři, muzikanti a komedianti, kteří nás od 10.00 do pozdních večerních hodin pobaviti ráčí. Johana byla nevšední žena, vynikala přirozenou bystrostí, energií a diplomatickým taktem. Na svou dobu neobvykle aktivně zasahovala do společenského i politického dění a v mnohém svém jednání byla předzvěstí blížící se renesance a humanismu. Rožmitál na ni nezapomíná a přivítá "svoji" královnu už popatnácté.
Fenomén Merkurvloženo 16.05.2017
Plán akcí na rok 2017vloženo 22.02.2017
Rozpis výstav a akcí pro rok 2017
Císařův kamnářvloženo 15.02.2017
aneb kachlová kamna od středověku k novověku na Příbramsku Výstava zpřístupní část archeologické sbírky Hornického muzea, bohatý fond kachlů, které byly nalezeny v okresu Příbram. Víte, že kachlová kamna se začala v Čechách používat na přelomu 13. a 14. století že se při topení v krbech se ztrácelo až 85% tepla že kachlová kamna byla velmi hospodárná Podbrdské muzeum 7. března – 22. října 2017
Nová kniha Jakub Jan Ryba vloženo 02.11.2015
V říjnu 2015 vyšla dlouho očekávaná kniha Jakub Jan Ryba. Více informací viz galerie obrázků.
Podbrdské muzeum na Facebookuvloženo 21.07.2015
Novinky a aktuální akce lze sledovat na facebookovém profilu podbrdského muzea: https://www.facebook.com/podbrdske.muzeum Svou FB stránku má i tradiční akce Den s českou královnou: https://www.facebook.com/www.podbrdskemuzeum.cz?fref=ts
Fenomén Merkur