Podbrdské muzeum

 
Podbrdské muzeum Podbrdské muzeum Podbrdské muzeum Podbrdské muzeum Podbrdské muzeum

Rytíři, králové, kupci a jiní

Od 3.dubna do 26.květnu 2017 bude v galerii Podbrdského muzea vystavovat ilustrátorka a spisovatelka Renáta Fučíková. Její tvorba je zaměřena na ilustrace dětských knih a autorské knihy, jejichž tématem bývají historické osobnosti. Od loňského roku působí Renáta Fučíková také v ateliéru Mediální a didaktické ilustrace na Fakultě designu a umění L. Sutnara v Plzni. Navrhuje známky, dopisnice a razítka. Spolupracuje s českými i zahraničními nakladatelstvími a je držitelkou mnoha národních i mezinárodních ocenění (zápis na čestnou listinu IBBY, cena na Bienále ilustrací v Teheránu, nominace na cenu Astrid Lindgren, ocenění Zlatá stuha, cena White Raven od International Jugendbibliothek, cena ministra školství ČR, trojnásobná nominace na cenu Magnesia Litera…). Vrcholem jejího díla je pětisetstránková ilustrovaná Historie Evropy (spoluautorka D. Krolupperová), jeden z největších nakladatelských počinů posledních let. Kniha vznikala tři roky, výjimečné, informacemi i souvislostmi nabité dílo, je výtvarně mnohovrstevnaté, kloubí rozměrné ilustrace s časovými osami, komiksovými okny i skvěle vyvedenými drobnostmi, které z knihy dělají několikasměrné čtení. Autorky se navíc soustředily na zobrazení každodenního způsobu života v jednotlivých etapách evropské historie, nešetří průniky do politiky a kultury, do života velkých postav i historie obyčejných lidí.
Velké oblibě se u nás i v zahraničí těší série životopisných knih Karel IV., T. G. Masaryk, J. A. Komenský, Antonín Dvořák, Ludmila a Václav a kniha 189 příběhů města a lidí, Praha v srdci. Za knihu Hus a Chelčický získala ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku 2014. Od roku 2015 vycházejí dějepisné sešity dua Krolupperová – Fučíková, Pravěk a starověk Evropy a Středověk Evropy. V nakladatelství Mladá fronta vyšel v roce 2014 její vlastní rozsáhle ilustrovaný příběh Jakub a hvězdy.
Nenechte si ujít slavnostní otevření výstavy Rytíři, králové, kupci a jiní.
Bude nám ctí přivítat Renátu Fučíkovou, Josefa Krčka a soubor Chairé.
Podbrdské muzeum 3. 4. 2017 v 18.00

Rytíři, králové, kupci a jiní
Rytíři, králové, kupci a jiní
Rytíři, králové, kupci a jiní

Ubytování v okolí: www.penzionkunc.cz, www.rafanda.zde.cz, www.penzionjaro.cz, www.blazek-ubytovani.unas.cz, www.equitana.cz, www.ildam.cz, panskydumrozmital.cz